Prihláška na workshop

Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozveme späť.

WORKSHOPY

Základy tvorby keramiky 

WORKSHOP ZÁKLADY TVORBY KERAMIKY

Tvorba keramiky je jedným z najstarších výtvarných prejavov človeka. Od nepamäti skrýva potrebu vytvoriť niečo krásne, zaznamenať udalosť, či túžbu zanechať po sebe stopu, akýsi odtlačok. Ponúkame Vám možnosť zvečniť svoj vlastný tvorivý počin v materiáli, ktorý odolá času a uchová tajomstvo pre aké sa sami rozhodnete, alebo "len" jednoducho poteší. Modelovanie a točenie na hrnčiarskom kruhu je veľmi uvoľňujúca a relaxačná činnosť. Je to príležitosť zastaviť sa a naplno prežiť prítomný okamih. S radosťou Vás pozývame do kreatívneho prostredia nášho ateliéru, kde sa zoznámite s prácou s hlinou. Spoločne objavíme Vaše schopnosti a necháme sa unášať intuíciou v tvorivom procese.

Workshop je určený pre úplných začiatočníkov, ako aj pre mierne pokročilých. Počas troch lekcií sa zoznámite s rôznymi technikami výroby keramiky.

PRVÁ LEKCIA: Úvod do keramiky- stručná prednáška o keramike a o tom, čo nás čaká. Ukážeme si rôzne typy hlín a ich spracovanie, techniky modelovania a točenia na hrnčiarskom kruhu. S pomocou lektora si keramiku vytočíte aj namodelujete. Vaše diela necháme vyschnúť, aby boli pripravené na 1. výpal tzv. prežah a neskoršie glazovanie.

DRUHÁ LEKCIA: Kurz bude pokračovať hneď na druhý deň, pretože cez noc budú vaše dielka tak akurát pripravené na ďalší postup. Budeme retušovať a obtáčať dná výrobkov a dokončovať Vaše modelované projekty.

TRETIA LEKCIA: Na našom treťom stretnutí o týždeň, už nájdete vaše výtvory po prvom výpale a budeme sa venovať glazovaniu. Povieme si niečo o úžasnej alchýmii glazovania, ktorá glazúra je vhodná na aký výpal, a ako ich používať.

Zámerom workshopu je poskytnúť verejnosti odborné zázemie, v ktorom budeme rozoberať rôzne techniky modelácie a rozvíjať výtvarný prejav každého jednotlivca v procese tvorby.

Workshop je možné darovať aj formou poukážky.

Tešíme sa na vás a našu spoločnú tvorivú energiu!

 • Kde: Ateliér voľnej tvorby & Keramikáreň 
 • Ako: 3 lekcie / 11 h., čas lekcií sa môže predĺžiť, v závislosti od počtu uchádzačov a vášho záujmu tvoriť
 • Kedy: od 9:00 do 13:00
 • Koľko: 77, v cene je zahrnutý materiál s ktorým budete pracovať( hlina, glazúry), 2x pálenie keramiky v peci, pracovné pomôcky + lektorné. V cene je zahrnutý aj Váš výrobok, ktorý si odnesiete domov spolu s novým jedinečným zážitkom.

Workshop prebieha v maximálnom počte 6 uchádzačov. Pre otvorenie kurzu je minimálny počet 3 os.    Po dohode sú možné aj individuálne hodiny.


3D média a Postprodukcia

Workshop 3D médií a postprodukcie je zameraný na priestorovú tvorbu v oblasti nových 3D technológií. Účastník sa naučí pracovať s 3D tlačiarňami typu FDM a DLP a s programami Cura, Repetier-Host, Slic3r, ChiTuBox, 3D Max, Zbrush. Naučí sa technológiu postprodukcie výtvarného diela a prácu s epoxidmi, tmelmi, silikónmi a najrôznejšími exteriérovými a interiérovými povrchovými úpravami. Získa informácie z oblasti súčasného intermediálneho sochárstva a posunie svoje zručnosti v modelovaní a vo vytváraní priestorového objektu. Cieľom je, aby účastník po absolvovaní workshopu bol schopný preniesť svoje skice, idey, návrhy do 3D sveta.

Workshop je určený pre úplných začiatočníkov, ako aj pre mierne pokročilých.  

PRVÁ LEKCIA: Modelovanie v 3D programe, príprava modelu na tlač. 

DRUHÁ LEKCIA: Účastník sa naučí skladať a technicky obsluhovať 3D tlačiarne typu FDM a DLP. Získa rozsiahlejšie poznatky o tom, ako nastaviť tlač na rôznych typoch tlačiarní tak, aby dosiahol požadovaný výsledok. 

Súčasťou workshopu bude aj krátka prednáška o materiáloch, ktoré sú v dnešnej dobe na trhu a ich využitia v sochárstve, dizajne a architektúre. 

 • Kde: Ateliér 3D médií
 • Ako: 2 lekcie / 10 h., čas lekcií sa môže predĺžiť v závislosti od počtu uchádzačov a vášho záujmu tvoriť
 • Kedy: od 13:00 do 18:00
 • Koľko: 15€ študenti 25€ dospelí, v cene nie je zahrnutý materiál, ktorý si účastník odnesie domov v rámci svojich nových diel. Cena materiálu sa počíta podľa počtu tlačových hodín, v rámci workshopu je stanovená na 1,5€ / 1 h.  ( Komerčná cena 3D tlače 3€ / 1 h. ) 

Tlačiť budeme na 3D tlačiarňach: Tevo little monster, veľkosť tlačovej plochy  340 x 500mm

                                                         Crealitiy CR-10-S5, veľkosť tlačovej plochy 500 x 500 x 500mm

                                                         Elegoo mars, veľkosť tlačovej plochy  115 x 65 x 150 mm

Workshop prebieha v maximálnom počte 10 uchádzačov. Pre otvorenie kurzu je minimálny počet 3 os.  Po dohode sú možné aj individuálne hodiny. Presahy grafiky 

Workshop je určený pre všetkých, ktorí radi skúmajú experimentujú a chcú sa vyjadriť inak. Nadobudnúť vedomosti v sfére grafických umeleckých techník. Grafika je druh výtvarného umenia, ktorý prenáša kresbový prejav do hmoty a technologickým postupom rozmnožuje do formy grafických listov. Linorez a linoryt sa vyznačujú maximálnym svetelným kontrastom tmavých a svetlých plôch, jasnosťou tvarov a jednoznačnosťou výtvarnej reči. Táto technika pôsobí dynamicky a zameriava sa skôr na plochy než línie. Motív vyrezaný do linolea slúži ako šablóna, na ktorú sa nanesie farba a tá sa následne odtláča na papier. Výslednému produktu v grafike predchádza proces, ktorého výsledkom je väčší počet umeleckých originálov. Pod pojmom umelecká grafika si predstavíme námet, prenesený do určitého materiálu, ktorý potom tlačou rozmnožíme na určitý počet exemplárov. Linoryt a linorez sú buď umelecké techniky alebo sa používajú pri kníhtlači. 

Linoryt a linorez, sa vyznačujú maximálnym svetelným kontrastom tmavých a svetlých plôch, jasnosťou tvarov a jednoznačnosťou výtvarnej reči. Táto technika pôsobí dynamicky a zameriava sa skôr na plochy než línie. Motív vyrezaný do linolea, slúži ako šablóna, na ktorú sa nanesie farba, a tá sa následne otláča na papier. Je možné vytvárať viacero kópií toho istého diela a tiež vytvárať farebné kombinácie. Každá kópia je však originál, nakoľko každý odtlačok sa môže líšiť sýtosťou farby a intenzitou odtlačenia. 

Program workshopu je rozdelený do dvoch lekcií v trvaní dokopy desať hodín, zahŕňa zvládnutie celého postupu od návrhu, cez proces rytia, až po tlač grafickým lisom.

PRVÁ LEKCIA: 13:00 - 15:00- Úvod: Predstavenie grafiky, stručné oboznámenie sa s dejinami, ale aj experimentami. Krátka prezentácia grafických výstupov, princípov, inšpiračné zdroje. Výber tvorby svetových a experimentálnych autorov. Vysvetlenie a zadelenie úžitkovej a voľnej grafiky. Diskusia v rámci prezentácií. 15:00 - 18:00- Návrhová časť, konzultovanie nápadov, skicovanie, prichystanie nápadu.

DRUHÁ LEKCIA: 13:00 - 18:00- Ukázanie princípu, postupy a možnosti techniky linorytu tlače. Zrealizovanie návrhovej časti, prenesenie návrhu na linoleum, rytie. Výber vhodného potlačeného materiálu ako látky, druhu papiera. Samotná tlač.

 • Kde: Ateliér Grafiky 
 • Ako: 2 lekcie / 10 h., čas lekcií sa môže predĺžiť v závislosti od počtu uchádzačov a vášho záujmu tvoriť
 • Kedy: od 13:00 do 18:00
 • Koľko: 15€ študenti 25€ dospelí, v cene nie je zahrnutý materiál, ktorý si účastník odnesie domov v rámci svojich nových diel. Štrukturovaný papier, tričká, tašky na ktoré si budete chcieť vytlačiť svoje diela si môžete u nás zakúpiť.  

Práca s cieľovými skupinami 

 • zvládnutie plôch, línií, priestoru 
 • navrhnúť, vytvoriť a vytlačiť vlastnú grafiku 
 • nadobudnutie vedomosti klasickej tlačenej techniky 
 • obohatenie tvorivej stránky osobnosti, umeleckého myslenia 
 • tvorivé vyjadrovacie pohľady 
 • dospieť k výslednému obrazu môžeme rôznymi spôsobmi, pohľadmi. Náhoda a netradičné spôsoby sa dajú skvele použiť.

Workshop prebieha v maximálnom počte 10 uchádzačov. Pre otvorenie kurzu je minimálny počet 3 os.  Po dohode sú možné aj individuálne hodiny.  Sieťotlač v maľbe 

Na workshope Sieťotlač v maľbe, budeme vyučovať jednotlivé kroky k tomu, aby si účastníci workshopu vedeli samostatne pripraviť a následne používať sieťotlačové matrice, poprípade aby si vedeli sami doma vytvoriť malé grafické štúdio na sieťotlač, a mohli tak využívať širokú škálu použitia, ktorú táto technika ponúka. My sa na workshope budeme venovať hlavne využitiu v rámci voľnej výtvarnej tvorby, a taktiež využitiu v rámci potlače textilu. Samotný workshop bude prebiehať v dvoch lekciách. 

PRVÁ LEKCIA: Zahŕňa prípravu digitálneho návrhu, ktorý bude slúžiť na vytvorenie matrice. Každý účastník si vyberie vlastnú predlohu, poprípade viacero predlôh, ktoré bude následne v druhej lekcii používať na tlač. Prvá lekcia bude prebiehať online. Prostredníctvom online streamu si ukážeme, ako vytvoríme digitálnu predlohu, ktorú si potom necháme preniesť na sieťku.

DRUHÁ LEKCIA:  Každý účastník bude mať fyzicky pripravenú matricu podľa vlastného návrhu, ktorú budeme používať na tlač. V tejto fáze sa naučíme tlačiť a používať sieťotlač. Táto matrica, rovnako ako aj diela ktoré vzniknú, budú ponechané účastníkovi workshopu.

Priebeh workshopu, prednášok a diskusií, bude zameraný na rozvoj vlastného výtvarného jazyka v rámci daného média a zdokonaľovanie technologických postupov.                                                                                

 • Kde: Ateliér Sieťotlače
 • Ako: 2 lekcie / 10 h., čas lekcií sa môže predĺžiť v závislosti od počtu uchádzačov a vášho záujmu tvoriť
 • Kedy: Prvá lekcia: od 14:00 do 16:00, druhá lekcia: od 10:00 do 18:00
 • Koľko: 15€ študenti 25€ dospelí, v cene nie je zahrnutý materiál, ktorý si účastník odnesie domov v rámci svojich nových diel. Štrukturovaný papier, tričká, tašky na ktoré si budete chcieť vytlačiť svoje diela si môžete u nás zakúpiť.  
Workshop prebieha v maximálnom počte 10 uchádzačov. Pre otvorenie kurzu je minimálny počet 3 os.  Po dohode sú možné aj individuálne hodiny.  

Kresba / večerný akt  

Workshop je zameraný na hľadanie individuálnych vyjadrovacích tvorivých prístupov v maliarskom a kresebnom médiu. Jeho cieľom je spoznávať figuráciu, jej špecifické vlastnosti a možnosti zobrazovania. Workshop je predovšetkým orientovaný na výskum tvorby v kontexte súdobých vyjadrovacích foriem.  Cieľom je vytvoriť priestor pre mladú generáciu budúcich autorov a dopomôcť im k vlastnej, autentickej forme umeleckého prejavu.

Tento workshop bude sprístupnený širokej verejnosti, cieľovou skupinou sú najmä uchádzači na vysoké umelecké školy a študenti stredných umelecký škôl. Priebeh workshopu, prednášok a diskusií, bude zameraný na rozvoj vlastného výtvarného jazyka v rámci daného média, zdokonaľovanie technologických postupov a riešenie inštalácie výsledných prác v rámci výstavného priestoru.                                                     

 • Kde: Ateliér Sieťotlače
 • Ako: 1 lekcia / 3 h., čas lekcií sa môže predĺžiť v závislosti od počtu uchádzačov a vášho záujmu tvoriť
 • Kedy: 18:00 - 21:00 - Figurálna kresba podľa živého modelu s výkladom, prednáška a diskusia
 • Koľko: 10€ študenti 15€ dospelí, v cene je zahrnuté všetko čo budete potrebovať na kreslenie,    nie je nutné si nosiť vlastné kresebné pomôcky.  ( uhlík, ceruzka, suchý pastel, akvarel, akryl )

Workshop prebieha v maximálnom počte 10 uchádzačov. Pre otvorenie kurzu je minimálny počet 3 os.  Po dohode sú možné aj individuálne hodiny.   

Termíny workshopu : Každý štvrtok, okrem sviatkov 


Maľba


Pozývame Vás stráviť kvalitný čas tvorením do ateliéru maľby, či už Vám ide o oddych

a možnosť vyskúšať niečo nové, alebo prídete so zámerom posunúť sa na odbornej úrovni
vo vlastnej tvorbe. Tvoríme v malej skupine a lektorka má ku každému účastníkovi
individuálny prístup, vďaka čomu sa môžu zároveň zúčastniť aj úplní začiatočníci, ktorí držia
štetec v ruke po prvýkrát a zároveň aj pokročilí, ktorí sa maľbe venujú dlhodobo a myslia to
vážnejšie. Každý dostane počas tvorby rady a odporúčania na základe svojich schopností.

Workshop sa koná vo viacerých obmenách, kedy si v rôznych termínoch ukážeme prácu
s viacerými technikami v médiu maľby prípadne kresby (akvarel, akryl, kresba uhlíkom,
ceruzkou, iné...). Je zameraný vo veľkej miere na slobodný prístup s ľubovoľným výberom
námetu, ktorý je možné prekonzultovať z hľadiska jeho umeleckého potenciálu. Môžete nám
dať vedieť o aký typ maľby si chcete vyskúšať, a workshopy v ďalších termínoch môžeme
prispôsobiť vášmu záujmu.

 • Kde: Ateliér maľby
 • Ako: 2 lekcie / 10 h 
 • Kedy: 13:00 - 18:00 
 • Koľko: 15€ študenti 25€ dospelí 

V cene je zahrnutý materiál - akvarelový papier, tlač predlohy, k dispozícií budú akvarelové farby, anilínové farby, tuše, štetce. Svoje výtvory si môžu účastníci po skončení workshopu vziať domov. Výtvarné potreby zostávajú v ateliéri.

Workshop prebieha v maximálnom množstve 6 osôb. Je vhodný pre začiatočníkov aj mierne pokročilých


.


Analógové laboratórium 


Workshopy analógovej fotografie

Pre milovníkov fotografie, ktorí chcú objaviť čaro analógu!

Ponúkam vám sériu 4 workshopov zameraných na rôzne aspekty analógovej fotografie, od základov až po pokročilé techniky. Každý workshop bude trvaťcca 5 hodín a uskutoční sa raz týždenne v mesiaci jún. Workshopy sú rozdelené podľa náročnosti, takže si každý nájde to svoje, či už ste úplný začiatočník alebo skúsený fotograf, ktorý chce rozšíriť svoje zručnosti.

Týždeň 1 (4.6.2024): Základy analógovej fotografie

 • Zoznámenie sa s analógovým fotoaparátom a jeho fungovaním
 • Typy filmov a ich vlastnosti
 • Expozícia a meranie svetla
 • Vyvolávanie filmov a skenovanie negatívov

Týždeň 2 (11.6.2024): Základy zväčovania čiernobielých fotografiíí

 • Práca s rôznymi formátmi filmov a typmi svetlo citlivých papierov
 • Zväčšovanie fotografií v tmavej komore

Týždeň 3 (18.6.2024): Pokročilé techniky čiernobielej fotografie a ich reprodukcie

 • Technika F-stop
 • Maskovanie a maskovacie metódy
 • Tónovanie fotografií

Týždeň 4 (25.6.2024): Farebná analógová fotografia

 • Typy farebných filmov a ich vlastnosti
 • Teória farieb a farebné vyváženie
 • Pokročilé techniky farebnej fotografie
 • Digitálna postprodukcia analógových fotografií

Cena: Cena workshopu je 60€ za jeden 5-hodinový workshop.

Počet miest je obmedzený (2), preto sa prihláste čo najskôr!

Tešíme sa na vás!

Dodatočné informácie:

 • Na workshopy je potrebné si priniesť vlastný fotoaparát (ak ho nemáte, po dohode vám ho môžeme zapožičať za poplatok).
 • Pre viac informácií o workshopoch a o analógovej fotografii ma neváhajte kontaktovať 0911643581

Termín 2,11,18,23.6. 2024

Čas :začiatok workshopu 15:30, koniec cca 21:00

Partneri